8-12°C

Celoročně dostupné některé, v rámci sezóny na objednávku

Sezóna pro plodovou zeleninu je léto. Mezi hlavní druhy letní plodové zeleniny patří : rajčata, papriky, cuketa, lilek.


...

Cuketa žlutá a zelená

Cuketa má široké využití. Dá se použít na grilování, zapékání, dá se přidávat do mletého masa ... dá se dobře kombinovat se sýry a ořechy. Dá se připravit na mnoho způsobů jak slaný, tak sladký

...

Lilek

Skladování při teplotě 10 až 12°C. Lílek můžeme jak grilovat, tak zapékat nebo dusit. Grilovaný lílek je výborný v kombinaci s česnekem ,chilli papričkami a olivovým olejem. Před úpravou je potřeba lílek zlehka posolit a nechat orosit, poté dosucha otřeme, aby se lilek zbavil vody a hořkosti.

...

Okurek

Má široké využití. Jak do salátů, polévek nebo omáček. Odrůdy okurky jsou hadovka, polohadovka, polní okurek a nakládačky.

...

Paprika

Druhy: červená, oranžová, zelená a žlutá. Používá se so salátů, polévek, omáček a pomazánek.

...

Paprika PCR

Vařená se hodí jako přísada do hustých polévek kombinovaná s jinou zeleninou, do dušených pokrmů, omáček, těstovinám nebo do míchaných vajíček.  Nejznámější je plněná paprika mletým masem s rýži a omáčkou.

...

Rajčata keříčkové a volné

Rajčata je nejlepší konzumovat v syrovém stavu,  můžeme z nich připravit různé saláty -  například Caprese s mozarellou, dále polévky, omáčky, na těstoviny nebo k masu, na kečupy, šťávy aj.

...

Rajče černé - kumato

Mají sladší chuť než klasické rajčata a jsou velmi oblíbené v gastronomii. Na zdobení, do salátů, na grilování a do různých zapékaných pokrmů

...

Cherry keříčkové volné a žluté

Malé cherry rajčátka mají velmi sladkou chuť a hodí se do salátu a na studené předkrmy. Můžeme je také upravovat na tepelné způsoby.

...

Netradiční odrůdy rajčat

Rajčata San Marzano, rajčata barevné