Zeplota -1-2°C

Sezóna podzim

Celoročně dostupné jednotlivé druhy košťálové zeleniny by neměly být skladovány s ovocem například jablka.


...

Zelí bílé a červené

Může se konzumovat čerstvé kysané surovém a nebo tepelně upraveném stavu.

...

Čínské zelí

Využíváme v salátech ale také v tepelně upravené kuchyni.

...

Špičaté zelí

Jedná se o speciální druh bílého zelí s podlouhlými listy.Chuť špičatého zelí je jemnější a mírnější jak U klasického bílé ho zelí.

...

Kapusta

Kapustu můžeme vařit, dusit, zapíkat nebo připravit v omáčce. Můžeme také použít na přípravu zeleninového salátu, pomazánek, omáček, polévek ale také jako oblouku k masu nebo těstovinovému salátu.

...

Kedlubna

Je dobrá ve všech formách.

...

Kapusta růžičková

Růžičková kapusta se používá v kuchyni do polévek společně s další zeleninou, ji můžeme využít jako zdravou přílohu k masu můžeme jí zapékat, dusit s masem či sýrem. Hodí se k těstovinám i do rizota je možné ji upravit jako nákyp. Pro uchování vitaminů nesmíme vařit a péct dlouho stačí jen pár minut.

...

Květák

Květák patří mezi oblíbenou zeleninu která má široké využití. Můžeme ho využít do salátu čerstvý syrový ale také ho můžeme použít na květákovou polévku. Květák nesmíme vařit příliš dlouho jinak ztratí barvu a stane se mazlavým.

...

Květák fialový

Fialový květák získává svůj barvu od stejného antioxidantů antokyanin , který nachází v červeném vině a červeném zelí. Chuť je stejná nako j klasického bílého květáku.

...

Romanesco

Dá se použít jak na nákyp tak polévku. Hodínse jak na vaření tak i jako dekorace na talíři. Chuť je jemnější než u květáku.

...

Brokolice

Je podobná jako květák její chuť je ale výraznější než květák. Hodí se jako příloha k masu, na dušení.