Skladování: 4-8°C. Skladovací teplota by neměla klesnout pod 4°C
Pokud brambory neskladujeme při správné teplotě stane se, že se bramborový škrob změní na cukr a brambory dostanou sladkou chuť. Dostupné  po celý rok, některé odrůdy během sezóny.

Brambory rozlišujeme:

  • Typ A : jsou vhodné především do salátů, pro vaření ve slupce, na loupačku a jako příloha - mají hlízy po varu pevné, tuhé, lojovaté - nemoučnatí a nerozváří se ani delší dobou varu.
  • Typ B: jsou vhodné jako univerzální - přílohové. Hodí se do salátů, gulášů, polévek a pro restování - po varu se částečně rozsypávají a mírně moučnatí.
  • Typ C: jsou vhodné především na přípravu kaší a těsta, používají se na výrobu hranolků, bramboráků, bramborových placek - hlízy po varu moučnatí a rozsypávají se, jsou rozvářivé.

...

Batáty

Připravuji se podobně jako klasické brambory. Vaří se, praží, dají se použít i na pyré nebo zapékání.

...

Maxi gril

Jsou to brambory typu C. Využívají se hlavně na plnění, také na přípravu pyré knedlí a hranolků. Podobné brambory například Agrie nebo melodii.

...

Violety

Fialová barva je způsobená zvýšeným obsahem přírodních barev s vysokým antioxidačním účinkem. Dají se vařit upéct, na přípravu kaší, hranolků, lupínků nebo na bramborový salát.

...

Topinambury

 

...

Baby brambory